הגדרה ואיבחון – מה זה קטרקט?

כל מה שחשוב לדעת לפני שעושים ניתוח קטרקט

על פי נתונים ממאגרי מידע שונים הקשורים לבריאות,  כ-40% מהציבור שגילו מעל ל-60 סובל או יסבול מקטרקט שגורמם לקשיים בראייה כתוצאה מעכירות שמצטברת בקרנית ומפריעה ליכולת של קרני האור להיכנס דרכה ולאפשר את פעולת הראייה. זה נכון שאין כיום יכולת למנוע את מחלת הקטרקט או למגר אותה בשימוש בתרופות אך ההתפתחויות הטכנולוגיות בתחום רפואת העיניים מאפשרות לפתור את הבעיה באמצעות פרוצדורה רפואית פשוטה שיכולה להשיב את היכולת לראות. ניתוח קטרקט מאפשר להסיר את השכבה העכורה שמפריעה לראייה ובכך לשפר את איכות החיים.


צור/י קשר עם מומחה

צור קשר

ד"ר מייקל מימוני - רופא עיניים מומחה
דר מייקל מימוני
חייגו 058-644-5151 בכל שעה

למה כדאי לבצע ניתוח קטרקט?

ניתן לדמות את עדשת העין לחלון שדרכו עוברות קרני האור וחודרות דרך הקרנית. כאשר החלון מלוכלך קשה יותר לראות מה מתרחש בחוץ. כך בדיוק משפיע הקטרקט על הראייה, הוא מתפשט בעין כמעין שכבה עכורה שמקשה לקרני האור לחדור פנימה. התוצאה היא ראייה מטושטשת, עמומה, קושי לראות בשעות הערב בהן האור אינו חזק ועוד.

ניתוח קטרקט מאפשר להסיר את אותה שכבה עכורה ולהשתיל במקומה עדשה חדשה ומלאכותית, נקייה ושקופה, שתאפשר לפעולת הראייה לקרות כמו לפני הקטרקט. היופי בניתוח הקטרקט הוא שהטכנולוגיה בתחום רפואת העיניים משתפרת ומתחדשת כל הזמן. גם בעת כתיבת שורות אלה. על כן, כיום ניתן לבצע ניתוח קטרקט ביעילות, בדיוק רב ולהבטיח תוצאות מעולות ומהירות שכוללות פרידה מהקטרקט ושיפור הראייה.

איך ניתן לדעת אם אני זקוק לניתוח קטרקט?

אדם שסובל מקטרקט יראה לרוב תמונה מטושטשת, סינוור, קושי בזיהוי פנים, הילות מסביב לעצמים, ראייה קשה בחושך ועוד. הקטרקט עצמו הוא אינה מחלה מסכנת חיים אך היא יכולה לגרום לבעיות אחרות מכיוון שהיא מסכנת את האדם שחולה בה שכן הוא אינו רואה כראוי. הסכנות הן נפילות, פציעות, סכנות בנהיגה ועוד. לצד זאת, עלולה להתרחש גם פגיעה באיכות החיים ובהנאה מהם. הקטרקט מגביל ומקשה ליהנות מתחביבים, מיציאה מהבית, מהרגלים ארוכי שנים ועוד ויכול לגרום גם לירידה במצב הרוח, לפגיעה בביטחון העצמי, בחיוניות ובאושר.

מי מתאים לניתוח קטרקט?

כדי לדעת אם אתה מתאים לניתוח קטרקט יש לפנות לרופא עיניים שיבצע אבחון מקיף של מצבך ויקבע אם מצבך הבריאותי מתאים להליך הרפואי.

לסיכום: אין צורך לסבול ולחוש מוגבל בחיים. ניתוח קטרקט הוא ניתוח פשוט וקל, אפקטיבי ומהיר שיכול לשפר את איכות החיים ולהחזיר את איכות הראייה ואת שמחת החיים.

דילוג לתוכן