החלמה מניתוח קטרקט

בהקשר הזה של החלמה מניתוח קטרקט, חשוב לציין כי בימים שלאחר ביצוע ניתוח קטרקט אסור לבצע כל פעילות גופנית מאומצת. חשוב מאוד לנוח ולאפשר לעיניים להסתגל לשינוי ולהתאושש מהניתוח. אם תעקבו אחר הוראות הרופא תוכלו להבחין בשינוי כבר מספר ימים לאחר הניתוח ולחוש הקלה.


צור/י קשר עם מומחה קטרקט

צור קשר

ד"ר מייקל מימוני - רופא עיניים מומחה
דר מייקל מימוני
חייגו 058-644-5151 בכל שעה

עוד בנושא ניתוח קטרקט

קטרקט היא מחלת עיניים נפוצה מאוד, בעיקר בקרב בני ובנות הגיל השלישי. הדרך המובהקת לזהות קטרקט היא במראה הפיזי שלה. מדובר בשכבה עכורה שמתפתחת על העין באופן הדרגתי ואיטי. ככל שהעכירות מתגברת כך נפגעת הראייה. במקרים מסוימים העכירות מגיעה לרמה כזו שהאדם שלקה במחלה אינו רואה כלל.

בעבר, טרם השינויים הטכנולוגיים בתחום רפואת העיניים, אנשים חיו עם הקטרקט וראו בו גזרת גורל אך בימינו, ניתוח קטרקט הוא הליך רפואי פשוט שההחלמה ממנו פשוטה גם כן. על כן, אין צורך לסבול מפגיעה מתמשכת בראייה שגוררת גם פגיעה משמעותית באיכות החיים. מומלץ לגשת לרופא עיניים ולאבחן את הבעיה ובמקרה שאכן מדובר בקטרקט, לשקול לעבור ניתוח קטרקט משפר איכות חיים.

מהו ניתוח קטרקט?

ניתוח קטרקט נחשב בימינו לאחד מהניתוחים הפשוטים והנפוצים בעולם. הסיבה לכך היא שאחוזי ההחלמה ממנו גבוהים מאוד, התוצאות אפקטיביות וזמן ההתאוששות קצר עד מאוד. בנוסף, וזה אולי הדבר החשוב ביותר – מדובר בניתוח שתוצאותיו מורגשות כבר מספר ימים לאחר ההליך הרפואי. הגורמים הללו, יחד עם היותו ניתוח עם סיכויים נמוכים לסיבוכים מסוגים שונים, הופך אותו לכה נפוץ.

מה חשוב לדעת על ניתוח קטרקט?

ניתוח קטרקט נחשב לניתוח מהיר שההתאוששות ממנו מהירה אף היא. הניתוח עצמו מבוצע בעזרת קרן לייזר שלמעשה מסירה את השכבה העכורה מהעין ומחליפה אותה בשכבה מלאכותית ושקופה. התוצאה היא ברוב המקרים שיפור מידי בחדות הראייה והתאוששות מהירה. על מנת שתוכלו להתאושש מהניתוח באופן המיטבי ביותר חשוב להגיע לניתוח יחד עם מלווה שידאג לצרכים שלכם. בנוסף, חשוב למלא את כל ההוראות שייתן הרופא לקראת הניתוח ולאחריו. לאחר הניתוח תתבקשו להגיע למספר ביקורות אצל הרופא כדי לעקוב אחר החלמת העין אחרי ניתוח הקטרקט ועל מנת לוודא שאין סכנה לסיבוכים.

לסיכום

ניתוח קטרקט הוא דרך אפקטיבית להשיג שיפור בראייה. ההתאוששות צפויה להיות מהירה יחסית (תוך מספר ימים). אתם עשויים לחוש מעט כאב ואי נוחות בשעות ובימים לאחר הניתוח אך, תופעות אלה חולפות מהר ומתחלפות במהרה בתחושת הקלה ורווחה, כמו גם בשיפור ניכר בראייה.

דילוג לתוכן