ניתוח קטרקט בלייזר

מתעניין בניתוח קטרקט בלייזר? כמה דברים שמומלץ לקרוא

קטרקט היא מחלה שפוגעת בעיקר באנשים בני 60 ומעלה. היא עשויה להגביל את החיים ולפגוע באיכותם. ניתוח קטרקט בלייזר הוא פעולה רפואית נפוצה מאוד וזאת בשל יעילותה, בשל העובדה שהיא בטוחה ולא נוטה לסיבוכים ושבל זמן ההחלמה הקצר.


צור/י קשר עם מומחה

צור קשר

ד"ר מייקל מימוני - רופא עיניים מומחה
דר מייקל מימוני
חייגו 058-644-5151 בכל שעה

מה זה בעצם קטרקט?

ניתן לדמות את העין לחלון. כאשר החלון שקוף ונקי קרני האור יכולות להיכנס דרכו וכך ניתן לראות את כל מה שקורה בחוץ, אך כאשר החלון מלוכלך קשה יותר לראות. אותו הדבר בדיוק קורה במקרה של קטרקט. הקטרקט גורם למעין עכירות בעדשת העין שמתפתחת לאורך זמן ומקשה על הראייה בשל קושי של קרני האור לחדור פנימה. אנשים שסובלים מקטרקט בדרך כלל יראו מטושטש, יראו הילות מסביב לעצמים, יסתנוורו בקלות, יתקשו בראיית לילה ועוד.

הקטרקט הוא מחלה שאין לה מרפא ולא ניתן למנוע אותה אך היא אינה מסכנת חיים כשלעצמה. עם זאת, הקושי לראות עלול לגרום למצבים מסכנים חיים כמו תאונות, נפילות, תאונות דרכים ועוד. בנוסף, הפגיעה בחוש כה בסיסי כמו חוש הראייה עלולה לפגוע בעצמאותו של האדם, בחופש התנועה שלו, בהנאה שלו מהחיים וליצור מוגבלות שפוגעת במצב הרוח ובביטחון העצמי ויכולה להוביל לדיכאון.

על כן, אין סיבה לסבול. ניתוח קטרקט בלייזר הוא כאמור אחד מההליכים הרפואיים הפשוטים ביותר והנפוצים ביותר. הניתוח עצמו, שאורך לא יותר מ-40 דק' וכמה ימי החלמה יכול לשנות לחלוטין את איכות החיים ולשפר אותם.

איך אדע אם אני מתאים לניתוח קטרקט בלייזר?

כדי לבצע ניתוח קטרקט בלייזר יש להגיע לבדיקה אצל רופא עיניים שיבצע בדיקה מדוקדקת של הראייה ושל מצבך הרפואי כדי לוודא התאמה לניתוח קטרקט בלייזר. במידה ותתאים לניתוח תוכל לקבל ייעוץ על ניתוח קטרקט בלייזר ממומחים בתחום.

כיצד מתבצע ניתוח קטרקט בלייזר?

ניתוח קטרקט בלייזר הוא ניתוח שמתבצע ברמה הטכנולוגית הגבוהה ביותר. הטכנולוגיה בתחום רפואת העיניים מתחדשת ומתקדמת בכל עת ועל כן הניתוח נחשב כה בטוח. השימוש בלייזר מאפשר להגיע לתוצאות מדויקות מאוד כמו גם להימנע מסיבוכים. הלייזר מאפשר מינימום תפרים והחלמה מהירה מאוד. בניתוח עצמו תוסר השכבה העכורה ותוחלף בעדשה מלאכותית.

לסיכום: אין סיבה לסבול מקושי בראייה, מטשטוש בראייה ומפגיעה משמעותית באיכות החיים. ניתוח קטרקט בלייזר הוא פתרון מעולה לבעיה נפוצה מאוד. לא בכדי זהו אחד מההליכים הרפואיים הנפוצים ביותר בעולם שמאפשר בכל שנה למיליוני בני אדם לחזור לראות, להחזיר את הביטחון העצמי, את שמחת החיים ואת העצמאות.

דילוג לתוכן